Pomysłodawczynie i organizatorki projektu:

Małgorzata Błaszczyk

Gosia Błaszczyk – niepoprawna romantyczka, która sądzi, że zbawi świat. Lat ubywa a pomysłów przybywa, więc z tej niepoprawności wychodzą całkiem fajne rzeczy małe i duże – Fundacja sztuki Zona Art i Galeria strefa A, lifestylowy projekt Face the Taste. W życiu kieruje się wewnętrznym kompasem i intuicją, a zmysły karmi dobrą kuchnią, winem, filmem i książką. Couch w biznesie i sztuce, miłośniczka butów i artystycznej biżuterii. Bez muzyki i radiowej Trójki umiera… na dobre, na niedobre i na litość boską.

Renata Kopyto

Renata Kopyto – jako absolwentka Wydziału Metalurgii Akademii Górniczo Hutniczej uważa, że wielki piec w hucie stali to tylko odmiana pieca gastronomicznego. Nieperwersyjnie przywiązana do niemieckiego porządku, oddaje się namiętnościom organizatorskim, powołując do życia kolejne projekty kulturalne i filmowe. Inicjatorka Kina w Kuchni i Tygodnia Filmu Niemieckiego, ster i okręt Domu Norymberskiego, pasjonatka dobrych serów, kuchni wege i południowego temperamentu, nasyconego słońcem, kolorami, gwarem i chaosem.

Renata Rusnak

Renata Rusnak – uzależniona od wolności, seriali, jabłek i białego wina. Jej foodpornem są grzyby, młoda organiczna kapusta, por i sałata. Wieczny wędrowiec i poszukiwacz wyższych wartości i sensu w bezsensie. Nie trawi glutenu, głupoty, bezmyślności i nieodpowiedzialności. Coach lifestylowy, tłumaczka literatury, inicjatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka ekologicznego bistro Papuamu, specjalistka od zdrowego, organicznego odżywiania i slow foodu. Pisze blog renatarusnak.com.

Projekt

Kino w 5D? Już odkryte!

To pięć wymiarów projektu – wizualny, kulturalny, intelektualny, towarzyski i zmysłowy. Kino, które da się zjeść i przeżyć wszystkimi zmysłami.

Smakosz to gatunek człowieka występujący w każdej szerokości geograficznej. Nieważne jak pikantnie przyprawi swoje życie, i tak wciąż szuka coraz to głębszych doznań kulinarnych, szybko przeradzających się w kulturę i styl życia.

Z pasji do jedzenia zrodziły się wielka literatura i sztuka, od zawsze oddające hołd niezbywalnej części naszej egzystencji, jaką są kulinaria. X Muza również nie pozostaje obojętna, wpisując się w historię nurtem kina kulinarnego, w tym wspaniałymi klasykami, sugestywnie żywiącymi zmysły, budzącymi namacalny głód doznań i ciekawości świata.

Projekt Kino w Kuchni to budzące zmysły doświadczenie wizualno-kulinarne, to seans filmowy połączony z dyskusją, degustacją i gotowaniem na żywo w przyjaznej offowej atmosferze, w której przybliżymy kontekst kulturowo-kulinarny filmu. Zapraszamy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20140626_193901  _MG_3697

Kino w Kuchni, Sztuka, 24.04.2014

Kino w Kuchni, Sztuka, 24.04.2014